Kalendarz imprez


Pogoda

ZAPROSZENIE

DODANO: 2014-09-17 09:59:51

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Dobrzanach zaprasza mieszkańców na XL Sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się w dniu 23 września 2014 r. o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego  w Dobrzanach.

 Przewodnicząca Rady Miejskiej

Halina Zalewska 

czytaj więcej →

DOŻYNKI GMINNE 2014

DODANO: 2014-09-11 14:37:44

W ubiegłą sobotę tj. 6 września w Parku Miejskim w Dobrzanach odbyły się  Dożynki Gminne 2014. Obchody tegorocznego święta plonów rozpoczęły się od korowodu wieńców żniwnych przed ołtarz. Następnie starościna i starosta dożynek Iwona i Lech Kacprzyk wręczyli Burmistrzowi jako gospodarzowi Gminy bochen chleba z tegorocznego zboża symbolizujący urodzaj i dostatek.

Otwierając oficjalną część dożynek Burmistrz Jan Prościak powitał wszystkich zaproszonych gości, rolników, radnych, sołtysów oraz licznie zgromadzonych mieszkańców Gminy oraz poprosił o sprawowanie dziękczynnej Mszy Świętej księdza Proboszcza Krzysztofa Musiałka oraz księdza seniora Tadeusza Jóźwiaka. Celebrowaniu mszy towarzyszył organista Heliodor oraz zespół Biesiada z Szadzka występujacy w nowych strojach ludowych wraz z nowym sprzętem muzycznym zakupionych w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013, oeracja pt:"Zakup strojów i wyposażenia dla nowo powstałego zespołu ludowego w miejscowości Szadzko w Gminie Dobrzany"

 

czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy