Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


Pogoda

XI Targi Pracy w Szczecinie. Warto być!

DODANO: 2016-04-22 10:37:22

Szukasz pracy, stażu, praktyk? Zamierzasz zmienić dotychczasowe zajęcie? A może chcesz po prostu porozmawiać z przedstawicielami różnych firm, by móc lepiej zaplanować ścieżkę swojej kariery i rozwoju? Najbliższa okazja nadarzy się już w czwartek 28 kwietnia 2016 r.

W Szczecinie odbędzie się XI edycja Targów Pracy organizowanych przez Polską Fundację Społeczeństwa Przedsiębiorczego. Impreza co roku przyciąga kilkudziesięciu wystawców z konkretnymi ofertami pracy zarówno dla studentów, absolwentów jak i osób szukających odmiany w swoim życiu zawodowym.

W tegorocznej edycji Targów pojawią się firmy m.in. z branży finansowej (Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, UniCredit), handlowej (Netto, RTV EURO AGD, Auchan, Lidl), produkcyjnej (DGS, Cargotec, KK Wind Solutions), informatycznej (Tieto, Heuthes, Locon), motoryzacyjnej (Bridgestone, Volkswagen), medycznej (Promedica24, Medicare Services), czy morskiej (Wilhelmsen Ships Service). Swoją reprezentację będą miały także agencje pośrednictwa pracy poszukujące osób do pracy zagranicą (np. w Niemczech, Holandii).

Wystawcy tegorocznej edycji Targów Pracy będą mieli do zaproponowania ponad 2000 ofert pracy, blisko 100 praktyk i ponad 200 płatnych staży, zarówno dla poszukujących pierwszego doświadczenia zawodowego, jak i wykwalifikowanych specjalistów.

Nie przegap tej okazji, przyjdź na Targi Pracy!

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Szczecin.

Data: 28 kwietnia 2016 (czwartek), godz. 9:00-15:00

Miejsce: Szczecin, Hala Sportowa Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Sowińskiego 1

Więcej o imprezie na: www.targipracy.szczecin.pl

czytaj więcej →

Stypendia „Janko Muzykant” 2016

DODANO: 2016-04-21 07:40:46

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie w roku 2016 stypendiów w ramach Programu Stypendialnego Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pn. „Janko Muzykant,  skierowanego do uzdolnionych muzycznie dzieci, będących sierotami lub żyjących w rodzinach potrzebujących wsparcia materialnego.

Program zakłada dotarcie ze wsparciem tam, gdzie pomoc potrzebna jest najbardziej, bez względu na poziom osiągnięć artystycznych. Stypendium może zostać wykorzystane tylko  i wyłącznie na cele związane z rozwojem artystycznym stypendysty – może być to zakup instrumentu, wyposażenia, opłacenie warsztatów muzycznych i mistrzowskich kursów wykonawczych. Maksymalna kwota stypendium to 5 000 zł brutto.

Do ubiegania się o stypendium uprawnione są dzieci i młodzież  w wieku szkolnym, tzn. pomiędzy pierwszą klasą szkoły podstawowej a klasą maturalną. Wnioski mogą składać sami zainteresowani, jak też przedstawiciele szkół artystycznych lub środowisk twórczych.

Wnioski można składać do 29 kwietnia 2016 r. (piątek). Na program „Janko Muzykant” w 2016 roku w budżecie województwa zabezpieczona została kwota 40 tys. zł.

W poprzednich latach dzięki programowi dzieci otrzymały m.in takie instrumenty jak klarnet, pianino cyfrowe, akordeon, trąbka, fagot, skrzypce czy flet. Sfinansowane zostały również wyjazdy na warsztaty i kursy muzyczne.

Szczegóły programu stypendialnego „Janko Muzykant” wraz z niezbędnymi wnioskami znajdują się na stronie internetowej WKNiDN: http://kultura.wzp.pl/aktualnosci-3/585-stypendia-janko-muzykant-2016.html

lub w BIP UM WZ: http://bip.rbip.wzp.pl/artykul/nabor-wnioskow-o-stypendia-janko-muzykant-2016

czytaj więcej →

KOMUNIKAT

DODANO: 2016-04-20 10:10:49

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina:
16 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok


Aby otrzymać dopłaty bezpośrednie trzeba wypełnić wniosek wraz z załącznikami i złożyć go w Biurze Powiatowym ARiMR. Wniosek można złożyć osobiście lub przez upoważnioną osobę, wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową lub pocztą elektroniczną.
Każdy rolnik, który ubiegał się o przyznanie płatności bezpośrednich w zeszłym roku, otrzymał z Agencji wstępnie wypełniony tzw. wniosek spersonalizowany.
Wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok można pobrać także na stronie internetowej ARiMR www.arimr.gov.pl lub wypełnić e-wniosek.
Wcześniejsze złożenie wniosku pozwoli na szybką jego ocenę oraz da możliwość na poprawienie ewentualnych błędów w terminie umożliwiającym przyznanie płatności bezpośrednich. Jeśli okaże się, że złożony wniosek jest niekompletny, kierownik Biura Powiatowego ARiMR, niezwłocznie po jego otrzymaniu, informuje rolnika o stwierdzonych brakach oraz o skutkach ich nieusunięcia w terminie do 10 czerwca 2016 r.
W przypadku, gdy rolnik nie usunie braków do 10 czerwca 2016 r., wniosek o przyznanie płatności jest rozpatrywany w zakresie, w jakim został prawidłowo wypełniony.
Kto złoży wniosek o przyznanie płatności obszarowych za 2016 r. do 16 maja może liczyć na otrzymanie ich w pełnej wysokości. Kto nie zdąży złożyć kompletnego wniosku w tym terminie, będzie miał jeszcze szanse zrobić to do 10 czerwca, ale wówczas za każdy roboczy dzień opóźnienia należne płatności będą pomniejszane o 1%.
W 2016 roku na realizację płatności bezpośrednich zostanie przeznaczona kwota ok. 3,4 mld euro.
Na jednym formularzu wniosku rolnicy mogą ubiegać się o przyznanie różnych form pomocy.
Agencja przypomina, że rolnicy, którzy posiadają co najmniej 10 ha gruntów ornych muszą stosować dywersyfikację upraw, a rolnicy posiadający powyżej 15 hektarów gruntów ornych dodatkowo są zobowiązani utrzymywać w gospodarstwie obszary proekologiczne (EFA).
Więcej informacji na stronie internetowej www.arimr.gov.pl

czytaj więcej →

Informacja

DODANO: 2016-04-20 09:41:09

OGŁOSZENIE

BURMISTRZA  DOBRZAN

w sprawie spotkań dotyczących

Strategii Rozwoju Gminy Dobrzany na lata 2016-2026

Szanowni Państwo!

Gmina Dobrzany jest na etapie  opracowania Strategii Rozwoju Gminy  na lata 2016-2026, zwanej w skrócie Strategią.

Będzie to  dokument, który ma być narzędziem i motorem przyszłych zmian, między innymi zaplanowane przedsięwzięcia na  najbliższych 5-10 lat.

Znaczenie oraz jakość Strategii w dużym stopniu zależeć będzie od stopnia zaangażowania mieszkańców  Gminy.

Uczestnicząc w procesie tworzenia planów rozwoju Gminy na poziomie lokalnym decydujemy jako społeczność o naszych potrzebach.

Zachęcam  gorąco  mieszkańców do włączenia się w proces tworzenia strategii.

Niniejszym pragnę  zaprosić wszystkich mieszkańców zainteresowanych rozwojem Naszej Gminy na spotkania związane z procesem tworzenia Strategii, które odbędą  się według poniższego  harmonogramu.

LP

MIEJSCOWOŚĆ

MIEJSCE SPOTKANIA

DATA i GODZ.

1.

Kozy

kol. Kozy

Biała

Lutkowo

Świetlica wiejska

w  Kozy

25.04.2016 r. /poniedziałek/

godz.16.30

2.

Dobrzany

Szadzko

Odargowo

Ognica

kol. Ognica

Sierakowo

Kępno

Mosina

Sala konferencyjna

UM w Dobrzanach

26.04.2016 r. /wtorek/

godz. 16.30

3.

Krzemień

Dolice

Grabnica

Bytowo

Błotno i kol.

świetlica  wiejska

w Krzemieniu

27.04.2016 r   /środa/

godz. 16.30

 

Z poważaniem Burmistrz Dobrzan Anna Gibas

czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy