Kalendarz imprez


Pogoda

OTWARCIE PARKU NAD RZECZKĄ

DODANO: 2014-07-09 14:38:49

„Park nad Rzeczką”  to kontynuacja historii parku poprzez  wiek XIX i XX, aż po wiek XXI.

Zarośnięty, zaniedbany i zdewastowany stary park został przekazany do renowacji  Towarzystwu  Przyjaciół  Dobrzan  „Złoty Szpon”.  4-letnie prace i działania za owocowały nawiązaniem współpracy z byłymi mieszkańcami Dobrzan zrzeszonymi w stowarzyszeniu „Heimatkreis  Saatzig” z Niemiec.

Nasze prace porządkowe i odnowienie dróg i ścieżek wg starej dokumentacji, zostały uwieńczone wsparciem finansowym w postaci pokrycia kosztów zagospodarowania usypanego wzgórka oraz ufundowania okolicznościowej tablicy pamiątkowej i rzeźby gryfa pomorskiego posadowionego na przygotowanym wzniesieniu.

Apel skierowany do Firm i mieszkańców Dobrzan zaowocował ufundowaniem 10 ławek parkowych, na których umieściliśmy tabliczki informujące o darczyńcach.

W naszych poczynaniach wspierali nas inni mieszkańcy wykonując różne prace w Parku oraz Urząd Miejski w Dobrzanach udostępniając nam koparkę oraz część materiałów.

28 czerwca 2014r Towarzystwo Przyjaciół Dobrzan „Złoty Szpon” i Stowarzyszenie „Heimatkreis Saatzig” przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Dobrzanach zorganizowali spotkanie integracyjne byłych i obecnych mieszkańców, oraz zaproszonych gości m. in. członków mniejszości niemieckiej ze Stargardu.  

  

czytaj więcej →

Dni Dobrzan 2014

DODANO: 2014-07-04 13:51:07

W dniach 28-29.06.2014 r. mieszkańcy Gminy Dobrzany oraz okolic mieli możliwość uczestniczenia w uroczystych obchodach DNI DOBRZAN 2014. Święto Miasta miało swój początek w sobotę, a rozpoczęło się od otwarcia nowo powstałego placu zabaw w Parku Miejskim w Dobrzanach. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Jan Prościak w asyście dzieci czekających z niecierpliwością na nowo powstały plac.

czytaj więcej →

Spotkanie dzieci z policjantami

DODANO: 2014-07-03 12:19:07
W dniu 27.06.2014r. w świetlicy w Dobrzanach odbyło się  spotkanie dzieci z policjantami. Miało ono na celu zadbanie o bezpieczeństwo w czasie wakacji. Policjanci wyjaśnili dzieciom zasady ruchu drogowego oraz wyjaśnili jak trzeba się poruszać na drodze idąc pieszo lub jadąc rowerem.
czytaj więcej →

Uroczyste przekazanie nowego ciężkiego ratowniczo-gaśniczego samochodu dla OSP Dobrzany

DODANO: 2014-07-02 12:58:19

Późnym popołudniem 28 czerwca br. podczas inauguracji Dni Dobrzan 2014, miała miejsce uroczystość poświęcenia i przekazania nowego samochodu gaśniczego MAN typ TGM, model 18.340 4x4, dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzanach. Po krótkiej zapowiedzi konferansjera - Dowódca Uroczystości Artur Siemiński złożył meldunek Stanisławowi Kopeć Członkowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Po przeglądzie pododdziałów i przywitaniu ze strażakami, wśród których była także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP w Dobrzanach przy dźwiękach Hymnu strażackiego została wciągnięta na maszt flaga Straży.

czytaj więcej →

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

DODANO: 2014-07-01 14:31:18

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

Dla zamówień o wartości nie przekraczającej  wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30 000 euro

Zapraszamy do składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia pn.

„Zatrudnienie Koordynatora Projektu w ramach realizowanego projektu o nr POIG.08.03.00-32-499/13 pn. „Dostęp do Internetu szansą na rozwój dla „wykluczonych cyfrowo” mieszkańców Gminy Dobrzany”

Formularz do pobrania

 

czytaj więcej →

ZAPROSZENIE

DODANO: 2014-06-23 14:14:36

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Dobrzanach zaprasza mieszkańców na XXXVIII Sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się w dniu 30 czerwca 2014 r. o godz. 14:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego  w Dobrzanach.

 Przewodnicząca Rady Miejskiej

Halina Zalewska 

czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy