Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


Pogoda

DODANO: 2015-05-19 13:37:10

Szanowni Państwo
Przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu województwa zachodniopomorskiego

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego oraz Pracownia Pozarządowa mają przyjemność zaprosić na konferencję pn. „Nowa perspektywa. Nowy praktyczny wymiar zlecania zadań publicznych na Pomorzu Zachodnim” organizowaną w ramach „IX Zachodniopomorskiego Forum Pełnomocników ds. NGO”, która odbędzie się w dniu 26 maja 2015 r. w Ośrodku GEOVITA w Dźwirzynie.

Zachodniopomorskie Forum Pełnomocników ds. NGO, jako platforma współpracy pomiędzy pełnomocnikami ds. współpracy z NGO, a organizacjami pozarządowymi, na stałe wpisało się w kalendarz, podejmowanych przez Samorząd Województwa we współpracy z Pracownią Pozarządową (byłe Koszalińskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych), działań na rzecz wciąż rozwijającego się trzeciego sektora.

Program majowego spotkania pełnomocników połączony jest z konferencją podsumowującą projekt pn.
"Współpraca z III sektorem - standardem zachodniopomorskich samorządów". Podczas spotkania we wspólnym gronie przedstawicieli samorządów oraz organizacji pozarządowych będziemy dzielić się wiedzą i doświadczeniami ze współpracy i z współtworzenia polityk publicznych. Atmosferze do rozmów będzie sprzyjała forma prowadzonych zajęć w postaci prelekcji oraz spotkań tematycznych.

Tematem przewodnim naszego spotkania będą m.in. prelekcje nt. możliwości pozyskiwania funduszy korzystając z fundraisingu oraz mikrodotacji, udzielanych w ramach Priorytetu 1 Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, których operatorem w województwie zachodniopomorskim jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego. Ponadto, przedstawimy Państwu kilka ciekawych rozwiązań z zakresu współpracy administracji z organizacjami i mieszkańcami na Pomorzu Zachodnim.
Różnorodność tematyki warsztatowej pozwoli dopasować zajęcia do własnych potrzeb oraz da możliwość wymiany informacji i praktyk wartych powielenia w innych samorządach.
 
Szczegóły konferencji znajdą Państwo w załączeniu. 
 
W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą o oddelegowanie na spotkanie przedstawiciela Państwa organizacji. Na zgłoszenie, na podstawie załączonego formularza, czekamy
do dnia 20 maja br. do godz. 15.30. Zapewniamy bezpłatny transport w obie strony (wg tras przejazdów wykazanych w formularzu zgłoszeniowym), materiały konferencyjne i poczęstunek.

Wszelkich informacji odnośnie organizowanej konferencji udziela Pani Renata Kochanowska, tel. 094 340 35 23, 664-480-672,

email: renata.kochanowska@pracowniap.org.pl

1. Program konferencji
2. Formularz zgłoszenia
3. Zaproszenie

czytaj więcej →

INFORMACJA

DODANO: 2015-05-15 07:38:58

W sekretariacie Urzędu Miejskiego w Dobrzanach (pok. nr 3) można odbierać osobiście wyniki badań RTG płuc wykonanych w dniu 9 maja 2015 r.

czytaj więcej →

DODANO: 2015-05-13 18:15:46

OGŁOSZENIE

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrzanach  informuje , że rozpoczęła się   VIII  edycja ogólnopolskiego konkursu  „  POLICJANT , KTÓRY MI POMÓGŁ ” służącego wyróżnieniu policjantów , którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej .

Celem konkursu jest : podkreślenie  roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie ; wsparcie policjantów  podejmujących wzorcowe działania  i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym ; zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze oraz  promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie.

Zgłoszenia w ramach  obecnej edycji przyjmowane są do dnia  31 maja 2015r.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na  stronie:

www.policjant.niebieskalinia.pl

czytaj więcej →

ZAPROSZENIE

DODANO: 2015-05-13 12:47:46

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Dobrzanach zaprasza mieszkańców na VIII Sesję Rady Miejskiej,
która odbędzie się w dniu 19 maja 2015 r. o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dobrzanach /Ratusz/.

Przewodnicząca Rady Miejskiej

Halina Zalewska

porządek obrad

 

czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

elektroniczny samorząd

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy