Kalendarz imprez


Pogoda

ZAPROSZENIE

DODANO: 2014-08-06 14:37:13

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Dobrzanach zaprasza mieszkańców na XXXIX Sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się w dniu 12 sierpnia 2014 r. o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego  w Dobrzanach.

 Przewodnicząca Rady Miejskiej

Halina Zalewska 

czytaj więcej →

KARTA DUŻEJ RODZINY

DODANO: 2014-08-04 15:07:29

Od 1 sierpnia można składać  w Urzędzie Miejskim  w Dobrzanach wnioski  do ogólnopolskiego programu Karta Dużej Rodziny.  Karta przysługuje rodzinom  z przynajmniej trójką dzieci na utrzymaniu, niezależnie od dochodu. Jest ona przyznawana bezpłatnie i oferuje system zniżek w instytucjach państwowych jak i firmach prywatnych. Posiadacze KDR będą mieli możliwość korzystania  z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej  czy transportowej na terenie całego kraju.

Wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Dobrzanach.

Szczegółowe informacje dotyczące programu, listy zniżek oraz wnioski do pobrania dostępne na stronie internetowej  www.rodzina.gov.pl.

Wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny - oferta partnerów

 

czytaj więcej →

KĄPIELISKO W KRZEMIENIU - I ETAP BUDOWY ZAKOŃCZONY

DODANO: 2014-07-24 09:07:30

 

 

Od 15 lipca mieszkańcy Gminy  Dobrzany, wczasowicze i goście  cieszą się nowo wybudowana plażą w Krzemieniu. Pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą, więc chętnych do korzystania z kąpieliska nie brakuje.  

czytaj więcej →

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

DODANO: 2014-07-14 14:24:28

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

Dla zamówień o wartości nie przekraczającej 

wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30 000 euro

Pn.: „opracowanie dokumentacji przetargowej oraz wyboru

najkorzystniejszej oferty w ramach projektu „Dostęp do Internetu

szansą na rozwój dla „wykluczonych cyfrowo” mieszkańców Gminy Dobrzany”

 

Formularz do pobrania

czytaj więcej →

OTWARCIE PARKU NAD RZECZKĄ

DODANO: 2014-07-09 14:38:49

„Park nad Rzeczką”  to kontynuacja historii parku poprzez  wiek XIX i XX, aż po wiek XXI.

Zarośnięty, zaniedbany i zdewastowany stary park został przekazany do renowacji  Towarzystwu  Przyjaciół  Dobrzan  „Złoty Szpon”.  4-letnie prace i działania za owocowały nawiązaniem współpracy z byłymi mieszkańcami Dobrzan zrzeszonymi w stowarzyszeniu „Heimatkreis  Saatzig” z Niemiec.

Nasze prace porządkowe i odnowienie dróg i ścieżek wg starej dokumentacji, zostały uwieńczone wsparciem finansowym w postaci pokrycia kosztów zagospodarowania usypanego wzgórka oraz ufundowania okolicznościowej tablicy pamiątkowej i rzeźby gryfa pomorskiego posadowionego na przygotowanym wzniesieniu.

Apel skierowany do Firm i mieszkańców Dobrzan zaowocował ufundowaniem 10 ławek parkowych, na których umieściliśmy tabliczki informujące o darczyńcach.

W naszych poczynaniach wspierali nas inni mieszkańcy wykonując różne prace w Parku oraz Urząd Miejski w Dobrzanach udostępniając nam koparkę oraz część materiałów.

28 czerwca 2014r Towarzystwo Przyjaciół Dobrzan „Złoty Szpon” i Stowarzyszenie „Heimatkreis Saatzig” przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Dobrzanach zorganizowali spotkanie integracyjne byłych i obecnych mieszkańców, oraz zaproszonych gości m. in. członków mniejszości niemieckiej ze Stargardu.  

  

czytaj więcej →

Dni Dobrzan 2014

DODANO: 2014-07-04 13:51:07

W dniach 28-29.06.2014 r. mieszkańcy Gminy Dobrzany oraz okolic mieli możliwość uczestniczenia w uroczystych obchodach DNI DOBRZAN 2014. Święto Miasta miało swój początek w sobotę, a rozpoczęło się od otwarcia nowo powstałego placu zabaw w Parku Miejskim w Dobrzanach. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Jan Prościak w asyście dzieci czekających z niecierpliwością na nowo powstały plac.

czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy