Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


Nowy Sołtys w Sołectwie Lutkowo

DODANO: 2017-04-25 14:24:27

W dniu 24 kwietnia 2017 r. w Sołectwie Lutkowo Zebranie Wiejskie wybrało nowego Sołtysa.

Dotychczasowy Sołtys Pani Dagmara Smuga zrezygnowała z pełnienia tej funkcji w trakcie trwania kadencji.

W Zebraniu udział wzięło 27 mieszkańców Sołectwa, kandydat na tą funkcję był tylko jeden w osobie Pani Edyty Białek. W głosowaniu tajnym, zdecydowaną większością głosów, Pani Edyta Białek została wybrana na Sołtysa Sołectwa Lutkowo.

Pani Dagmarze Smuga dziękujemy za trud i wysiłek włożony w działania na rzecz lokalnej społeczności, natomiast Pani Edycie Białek życzymy wytrwałości, wielu ciekawych inicjatyw, satysfakcji z pełnienia tej, tak ważnej, funkcji społecznej. 

Wkrótce czekają nas wybory uzupełniające do Rady Sołeckiej Sołectwa Lutkowo, której członkiem była Pani Edyta Białek. W związku z wyborem na Sołtysa złożyła rezygnację z pracy w Radzie Sołeckiej.

Wybory uzupełniające zarządza Rada Miejska w Dobrzanach.

czytaj więcej →

Poradnik „Biało-Czerwona” czyli jak czcić barwy narodowe

DODANO: 2017-04-25 07:45:39

Broszury

Publikacja MSWiA w przystępny sposób objaśnia wiele pojęć i różnic w nazwach, które nie dla wszystkich mogą być zrozumiałe, a są używane nie tylko w pismach urzędowych i opracowaniach weksylologicznych.
Autorem publikacji jest Alfred Znamierowski ekspert w dziedzinie weksylologii, członek Polskiego Towarzystwa Heraldycznego i Komisji Heraldycznej przy MSWiA.

„Biało-Czerwona” zawiera wskazówki jak prezentować barwy narodowe, polską flagę, a także bannery w przestrzeni publicznej.  Kwestia ta nie została do tej pory uregulowana ustawowo. Wiele jednostek samorządu terytorialnego i instytucji państwowych nie wie, w jakiej kolejności na masztach i w pomieszczeniach umieszczać flagę państwową Rzeczypospolitej Polskiej z flagami innych państw i jednostek samorządu terytorialnego.

Wskazówki zawarte w publikacji MSWiA dotyczą różnych okoliczności, między innymi żałoby, marszów czy powitania gości  zagranicznych.

Autor wyjaśnia również, na przykład kibicom, że nazwy miejscowości, z których przyjeżdżają na zawody sportowe można umieszczać na barwach narodowych, a nie flagach państwowych Rzeczypospolitej Polskiej. Polska flaga ma proporcje 5:8.

Wydanie drugie rozszerzone zostało o rozdział  „Flagi podczas konferencji i wizyt”. Warto pamiętać o tym, że kolejność flag jest znaczącym sygnałem. Ze względów kurtuazyjnych można umieścić flagę państwa, z którego pochodzi gość, na pierwszym miejscu przed flagą polską. Dotyczy to jednak wizyt najwyższych rangą przywódców  takich jak głowa państwa lub szef rządu. 

Publikacja pt. „Biało-Czerwona” zawiera instrukcje, które mogą się przydać każdemu, kto szanuje nasze barwy narodowe. Wydanie drugie jest dostępne w pliku zamieszczonym poniżej.

Publikacja MSWiA "Biało-Czerwona"

czytaj więcej →

Konstytucja 3 Maja w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim

DODANO: 2017-04-24 09:25:15

Wojewoda Krzysztof Kozłowski zaprosił do oglądania oryginału Konstytucji 3 Maja, która eksponowana jest w gmachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

Dokument, wyróżniony Znakiem Dziedzictwa Europejskiego, który po raz pierwszy zawitał do Szczecina, można oglądać od poniedziałku 24 kwietnia do 4 maja, w godz. 10.00-18.00, w Sali Rycerskiej ZUW. Ekspozycji konstytucji towarzyszy okolicznościowa wystawa.

Ustawa uchwalona w 1791 roku regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów - była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.

- To jeden z najważniejszych polskich dokumentów – ocenia Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski – Konstytucja na Pomorze Zachodnie przyjechała po raz pierwszy w historii i mam nadzieję, że będzie nie lada atrakcją dla wszystkich zainteresowanych historią Polski i nie tylko.

Ekspozycji  towarzyszy wystawa przygotowana przez Archiwum Główne Akt Dawnych oraz Archiwum Państwowe w Szczecinie – można dowiedzieć się z niej, w jakich okolicznościach powstawała Konstytucja, jakie zmiany wprowadzała w ustroju Rzeczypospolitej Obojga Narodów i jakie wywołała skutki w ówczesnej Polsce i Europie.

Konstytucja 3 Maja będzie wyeksponowana w Sali Rycerskiej ZUW codziennie, od poniedziałku, 24 kwietnia do czwartku, 4 maja, w godzinach od 10:00 do 18:00, również podczas długiego weekendu majowego. Wstęp na wystawę jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszego umówienia.

W załączeniu do pobrania publikacja na temat historii uchwalenia Konstytucji 3 maja, przygotowana przez Archiwum Główne Akt Dawnych.

Publikacja

czytaj więcej →

XII Targi Pracy w Szczecinie. Warto być !

DODANO: 2017-04-21 07:19:30

Szukasz pracy, stażu, praktyk? Zamierzasz zmienić dotychczasowe zajęcie? A może chcesz po prostu porozmawiać z przedstawicielami różnych firm, by móc lepiej zaplanować ścieżkę swojej kariery i rozwoju? Najbliższa okazja nadarzy się już w środę 26 kwietnia 2017 r.

W Szczecinie odbędzie się XII edycja największych Targów Pracy na Pomorzu Zachodnim organizowanych przez Polską Fundację Społeczeństwa Przedsiębiorczego. Impreza co roku przyciąga kilkudziesięciu wystawców z konkretnymi ofertami pracy zarówno dla studentów, absolwentów jak i osób szukających odmiany w swoim życiu zawodowym.

Wystawcy tegorocznej edycji Targów Pracy będą mieli do zaproponowania łącznie ponad 2000 ofert pracy, ponad 200 płatnych staży i blisko 100 ofert praktyk, zarówno dla poszukujących pierwszego doświadczenia zawodowego, jak i wykwalifikowanych specjalistów.

Nie przegap tej okazji, przyjdź na Targi Pracy!

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Szczecin.

Data: 26 kwietnia 2017 (środa), godz. 9:00-15:00

Miejsce: Szczecin, Hala Sportowa Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Sowińskiego 1

Więcej o imprezie na: www.targipracy.szczecin.pl

Odwiedź nas na: www.facebook.com/TargiPracySzczecin

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/971486116318741/  

czytaj więcej →

Informacja o sesji Rady Miejskiej w Dobrzanach

DODANO: 2017-04-20 13:23:13

INFORMACJA

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Dobrzanach informuje mieszkańców, że XXVIII Sesja Rady Miejskiej, odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2017 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego  w Dobrzanach /Ratusz/.

Przewodnicząca Rady Miejskiej

Halina Zalewska

Porządek obrad i projekty uchwał

czytaj więcej →

DODANO: 2017-04-19 14:30:09

W dniu 22.04.2017 r. o godz. 10:00 

na parkingu za Urzędem Miejskim w Dobrzanach zostanie przeprowadzone szczepienie psów (kotów) przeciwko wściekliźnie.

Koszt szczepienia to 30,00 zł.

Obowiązkowi szczepienia podlegają psy, które ukończyły drugi miesiąc życia.

czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy