Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


Relacja z koncertu plenerowego "Cztery pory roku"

DODANO: 2019-07-23 10:17:25

W niedzielne popołudnie 21 lipca br. w „Parku nad rzeczką” w Dobrzanach odbył się koncert plenerowy muzyki klasycznej pn. „Cztery pory roku” w wykonaniu kwartetu smyczkowego String Girls Band. Podczas występu instrumentalistek zgromadzona publiczność mogła usłyszeć nie tylko fragmenty utworów z „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego, ale także utwory nawiązujące do tematyki koncertu m. in. takich kompozytorów jak Piotr Czajkowski, Mieczysław Karłowicz czy Johann Strauss. Koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego miał również subtelne akcenty wokalne, m. in. „Wiosna, ach to Ty” Marka Grechuty czy „Summertime” George'a Gershwina w wykonaniu Marii Radoszewskiej.

czytaj więcej →

Relacja z Lutkowo Summer Cup

DODANO: 2019-07-23 08:08:07

20 lipca 2019 roku do Lutkowa zawitało ponad 100 zawodników z 11 drużyn aby rozegrać turniej piłki nożnej pod nazwą „LUTKOWO SUMMER CUP 2019” Tym razem patronat medialny nad imprezą objęło „Twoje Radio”, które towarzyszyło zawodnikom przez cały czas trwania turnieju.

W drugiej edycji wystąpiły ekipy w większości znane organizatorom z poprzedniego roku. Nowe nazwy to Corona Dobrzany, Płomień Lisowo. FC Berid, KS Odargowo, pozostałe ekipy to Zaszokowani z Lutkowa, Topol Start Starzyce, Suchań, Zjednoczeni Kibice Pogoni Szczecin, FC Smoki z Dobrzan, Prawobrzeże Szczecin, Młode Wilki z Chociwla.


Kilka minut po dziewiątej organizator tego turnieju, przywitał zawodników oraz przybyłych gości na turnieju rozgrywanym na boisku w Lutkowie, życząc im udanego dnia i jak i zawodów bez kontuzji ( niestety jak się później okazało jedna taka sytuacja miała miejsce).


Podczas turnieju można było również zostać potencjalnym dawcą szpiku, a to za sprawą Roberta Ledera z DKMS, który tego dnia przyjmował zapisy ( w sumie zapisało się 4 zawodników), Nie zabrakło dobrego jedzenia przygotowanego przez organizatorki ( pajda chleba ze smalcem i ogórkiem, karkówka, oraz kiełbasa z grilla) W tym miejscu dziękuje wszystkim za pomoc w organizacji chłopakom od piłek, od przygotowania boiska i całej reszty i Panią od grilla, Kibicom za przybycie i miłą atmosferę.

Podczas wręczania pucharów, po raz kolejny dostali je wszyscy uczestnicy, rozdano również statuetki za osiągnięcia indywidualne i tak
NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM TURNIEJU został Przemek Kwiatkowski „Messi” z Płomienia Lisowo
KRÓLEM STRZELCÓW z 4 golami Łukasz Białek z Zaszokowanych Lutkowo, z tej samej drużyny wybrano BRAMKARZA TURNIEJU Patryk Balcerzak „Pako”
Dodatkowa statuetka trafiła do Kibiców Pogoni „ Drużyna Szpiku” , którą odebrał Mariusz Gąsiorowski
Sołtys Sołectwa Lutkowo jak i organizator podziękował i pogratulował rodzicom NATALII GUGAŁA ( tego dnia była na obozie piłkarskim) wręczając im statuetkę za osiągnięcia córki w piłce nożnej, życząc dalszych sukcesów . Wiele by pisać o zawodniczce Błękitnych Stargard, mam nadzieję, że już nie długo pojawi się osobny materiał o Pani Piłkarz.

Udana impreza to przede wszystkim wsparcie : dziękuję FIRMĄ
JIMI RYSZARD TOMALA
PANELDOOR MICHAŁ BARAN
FERMA DROBIU PAWCZYŃSCY
TOPOL RAFAŁ TOPOLSKI
PAŁAC NAD JEZIOREM CHOCIWEL
SKLEP SPOŻYWCZY BIAŁEK
TYNKI MASZYNOWE KUBALA
ARKADA BAR

Tym wszystkim co spędzili wiele godzin w tak piękną pogodę w Lutkowie chciałbym serdecznie podziękować za przybycie, a przede wszystkim za fajną zabawę – mam nadzieję, że do następnego roku. W tym miejscu zapraszam 3 sierpnia na dwa turnieje, które odbędą się w Lisowie i Dobrzanach. Tel do Lisowa 667 106 398 , do Dobrzan 509 782 953 zapisy do 26 lipca
Foto: Amelia Pukajło, Alicja Dąbrowska,Maja Grudzińska

Źródło: http://lutkowo.vgh.pl

 

czytaj więcej →

Granty sołeckie 2019

DODANO: 2019-07-18 11:10:57

GRANTY SOŁECKIE 2019

 

4 lipca 2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Stargardzie Burmistrz Dobrzan Anna Gibas, Skarbnik Gminy Wiesława Czenczak i Sołtysi Sołectw Błotno, Dolice i Lutkowo podpisali umowy z Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Jarosławem Rzepą w sprawie udzielenia pomocy finansowej na realizację projektów w ramach kolejnej edycji konkursu „Granty sołeckie 2019”.

W ramach przyznanych Grantów sołeckich zostaną zrealizowane następujące zadania:

- „Budowa wiaty rekreacyjnej w Sołectwie Błotno”- zadanie zakłada zakup, montaż i transport wiaty rekreacyjnej oraz zakup materiałów niezbędnych do utwardzenia placu pod wiatą;

- „Utworzenie siłowni plenerowej w Sołectwie Dolice”- zadanie zakłada zakup urządzeń, tj. orbitrek i pajac, wioślarz oraz surfer i twister;

- „Aktywne Lutkowo” Budowa siłowni zewnętrznej na placu zabaw- zadanie zakłada zakup i dostawę urządzeń, tj. wahadło + biegacz + twister, orbitrek, wioślarz oraz wyciskanie siedząc + słup.

                Na realizację powyższych przedsięwzięć każde Sołectwo otrzymało wsparcie ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w maksymalnej wysokości 10 000 zł.

czytaj więcej →

Harmonogram odczytu wodomierzy - Lipiec

DODANO: 2019-07-17 12:07:24

  ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ 

W DOBRZANACH INFORMUJE, ŻE ODCZYTY WODOMIERZY   ZA  MIESIĄC  LIPIEC ODBĘDĄ SIĘ   W DNIACH:

 

DATA ODCZYTU, MIEJSCOWOŚĆ:

22.07.2019 r.

Kępno , Mosina, Lutkowo

23.07.2019 r.

Szadzko, Odargowo

24.07.2019 r.

Dolice, Grabnica, Krzemień

25.07.2019 r.

Błotno, Bytowo

26.07.2019 r.

Ognica, Sierakowo

29.07.2019 r.

Biała, Kozy

30.07.2019 r.

Dobrzany:Leśna, Cicha, Spokojna, Ogrodowa, Pogodna, Spacerowa, Wiosenna, Zaułkowa, Zielona

31.07.2019  r.

Dobrzany:Jana Pawła II , Stargardzka

Firmy:Forest, Colint , Nadleśnictwo, Szkoła, Skatom

01.08.2019 r.

Dobrzany:Majowa, Robotnicza, Lipowa, Orzechowa, Spółdzielcza, Sportowa, Mickiewicza, Zacisze, Słoneczna, Wąska, Podgórna, Strażacka, Szkolna

02.08.2019 r.

Dobrzany: Armii Krajowej, Mostowa, Parkowa, Rzeczna, Staszica,Krótka, Kościuszki, Cmentarna,Przechodnia, Radosna

PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PODANIA STANU WODOMIERZA OSOBIŚCIE W BIURZE ZGK  BĄDŹ  POD NUMEREM: 511 519 533, 519 566 503 , 915620 201 wew. 26 .

Jednocześnie zastrzegamy, że z przyczyn od nas niezależnych terminy mogą ulec zmianie

czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Przekaż 1% w Dobrzanachw Dobrzanach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy