Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


Wystawa malarstwa poplenerowego uczniów liceum plastycznego w Szczecinie

DODANO: 2017-07-11 15:51:39

W bibliotece po raz osiemnasty odbyła się wystawa malarstwa poplenerowego uczniów Liceum Plastycznego w Szczecinie. Uczniowie wraz ze swoim opiekunem Stanisławem Kokolusem przez tydzień byli gośćmi naszej gminy. Dwoje uczniów odnowiło „witacze” przy wjazdach na teren naszej gminy. Pozostali uczestnicy pleneru malowali piękne zakątki Dobrzan i okolic. Wystawę prac uczniów prze okres wakacji można obejrzeć w bibliotece. Serdecznie zapraszamy. Jednocześnie polecamy do obejrzenia filmiku o Szadzku wykonanego przez jednego z uczestników pleneru.

czytaj więcej →

UWAGA MIESZKAŃCY DOBRZAN !!!

DODANO: 2017-07-04 14:58:23

Informujemy, że książeczki opłat za wywóz odpadów komunalnych można odbierać w Urzędzie Miejskim w Dobrzanach pok. nr 7 w godzinach pracy urzędu.
Książeczki dla mieszkańców sołectw zostały przekazane sołtysom.

czytaj więcej →

Bezpieczny wypoczynek wakacyjny

DODANO: 2017-07-01 17:40:05

Informujemy, że w specjalnej bazie internetowej prowadzonej przez MEN www.wypoczynek.men.gov.pl można sprawdzić organizatora wyjazdu. Znajdują się w niej wszelkie informacje o obozach, koloniach i innych rodzajach wypoczynku. Ponadto wszelkich informacji może udzielić także kurator oświaty, który sprawuje nadzór nad organizacją wypoczynku dzieci i młodzieży.

Dodatkowo na stronie internetowej wypoczynek.men.gov.pl można znaleźć poradnik bezpiecznego wypoczynku.

Również w serwisie bezpiecznyautobus.gov.pl wpisując numer rejestracyjny pojazdu otrzymają państwo bezpłatną informację, czy autokar, którym zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.

Warto pamiętać także o:

  • odwiedzeniu strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polak zagranicą” www.polakzagranica.msz.gov.pl,
  • bezpłatnej aplikacji iPolak – niezbędniku w podróży, gdzie są m.in. aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ. Aplikacja jest dostępna za darmo na stronie www.msz.gov.pl/pl/ipolak,
  • rejestracji wyjazdu zagranicą za pośrednictwem bezpłatnego serwisu „Odyseusz”, www.odyseusz.gov.pl. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie na terenie danego państwa i w razie konieczności mogą udzielić skutecznej pomocy.
  • adresach polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych wraz z telefonami kontaktowymi (dyżurnymi) – szczególne ważne dla organizatorów wypoczynku letniego, kierowników wycieczek, wychowawców, opiekunów dzieci i młodzieży,
  • sprawdzeniu stron internetowych wszystkich kuratoriów oświaty dedykowanych wypoczynkowi.
czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy