Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


DODANO: 2018-11-05 12:03:13

Dokument do wglądu również w pok. nr 6 Urzędu Miejskiego w Dobrzanach

Pismo przewodnie.pdf

Uproszczony plan urządzenia lasu.pdf

mapa Błotno.pdf

 

czytaj więcej →

UWAGA – ZMIANY W PRAWIE ŁOWIECKIM

DODANO: 2018-08-28 07:29:30

W związku z wejściem w życie z dniem 23 sierpnia 2018 roku Ustawy z dnia 15 czerwca 2018 roku o zmianie ustawy –Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw ( Dz. U z 2018r. poz.1507), Gmina Dobrzany informuje, że zgodnie z art. 46 ust. 3 ww ustawy, wniosek o szacowanie szkód w uprawach i płodach rolnych wyrządzonych przez dziki, łosie, jelenie, daniele i sarny , w tym ustalenie wysokości odszkodowania, właściciel albo posiadacz gruntów rolnych składa do dzierżawcy albo zarządcy obwodu łowieckiego.
Znowelizowana treść art. 46 ust. 2 Ustawy wskazuje, że szacowania szkód i ustalania wysokości odszkodowania dokonuje zespół składający się z przedstawiciela wojewódzkiego ośrodka doradztwa rolniczego, przedstawiciela dzierżawcy albo zarządcy obwodu łowieckiego i przedstawiciela właściciela albo posiadacza gruntów rolnych na terenie których wystąpiła szkoda.
Wniosek winien zawierać niezbędne informacje takie jak: - imię i nazwisko albo nazwę, adres miejsca zamieszkania albo adres i siedzibę oraz numer telefonu właściciela albo posiadacza gruntów rolnych - wskazanie miejsca wystąpienia szkody tj. numer działki i nazwę obrębu - wskazanie rodzaju uszkodzonej uprawy lub płodu rolnego.

czytaj więcej →

Informacja dla Rolników

DODANO: 2018-08-17 08:01:55

Rolnicy, którzy mają oszacowane przez komisje szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy lub powodzi będą mogli ubiegać się w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o pomoc w formie dotacji na powierzchnię upraw, w których szkody wynoszą co najmniej 30 proc.

 

czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Przekaż 1% w Dobrzanachw Dobrzanach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy