Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez

Derby na remis

DODANO: 2019-05-20 10:28:38
Dnia 18.05.2019 r. o godzinie 11.00 w Chociwlu odbył się mecz derbowy o mistrzostwo Klasy Okręgowej
Szczecińskiej pomiędzy miejscowym Piastem Chociwel i Zorzą Dobrzany. Mecz zakończył się remisem.
Wszystkie bramki padły przed przerwą. Bramkę dla Zorzy zdobył Andrzej Petrycz a wyrównującą dla Piasta Hiriak.

Następny mecz odbędzie się w Dobrzanach o godz.15.00 z  Białymi Sądów , kandydatem do awansu do IV Ligi.

tekst i zdjęcia: m

Dnia 11.05.2019 r. o godzinie 15:00 na stadionie Miejskim w Dobrzanach odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy miejscową Zorzą a Mierzynianką Mierzyn - Szczecin . Mecz miał dwa oblicza. Pierwszą połowę meczu piłkarze Zorzy przespali co skutkowało, że miejscowi przegrywali 3 : O . Po przerwie Zorza przebudziła się i na skutek przewagi zawodnik Zorzy został sfaulowany w polu karnym za co sędzia zawodów podyktował rzut karny, do którego podszedł Mateusz Rybka i rzut karny zamienił na bramkę była to 63 min. meczu. Po jedenastu minutach bramkę zdobył Dawid Dziewiński lobując piłkę ponad bramkarzem , następnie 79 min. meczu na skutek silnego naporu na bramkę Mierzynianki w zamieszaniu podbramkowym trzecią bramkę zdobył Kamil Jarząbek. Pomimo dalszego naporu na bramkę Mierzynianki i kilku oddanych strzałów, piłka na trafiła do bramki przeciwnika. Mecz zakończył się remisem 3: 3.

Następny mecz odbędzie się w Chociwlu z miejscowym Piastem dnia 18-ego maja o godzinie 11:00.

Dnia 4.05.2019 r. o godz.15.00 odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy Zorzą Dobrzany a Osadnikiem Myślibórz.

Obie drużyny w tabeli zajmowali miejsca obok siebie z tą samą ilością punktów. Lecz tego dnia drużyny nie podzieliły siępunktami i po wygraniu meczu przez Osadnik 3: 0, wyprzedza Zorzę o trzy punkty. Drużyna miejscowa tego dnia nie miała szczęścia do zdobywania bramek pomimo sprzyjających sytuacji, choćby słupek po oddaniu strzału z wolnego przez Piotra Olejnika.

Następny mecz również odbędzie się w Dobrzanach z Mierzynianką Mierzyn dnia 11.05.2019r godz. 15.00 , może Zorza będzie miała więcej szczęścia.

W Wielką Sobotę na Stadionie Miejskim w Dobrzanach o godzinie 13.00 rozpoczął się mecz o mistrzostwo Klasy Okręgowej Szczecińskiej pomiędzy Zorzą Dobrzany a Ogniwem Babinek.
W początkowej fazie meczu Zorza uzyskała znaczącą przewagę co za skutkowało zdobyciem bramki ze stałego fragmentu meczu. Bramkę głową zdobył Michał Dutkowski. Po tym zdobytym golu męcz nieco stracił na tempie i mimo dogodnych sytuacji bramka dla Zorzy nie padła. Wynik 1: 0 utrzymywał się do 80 minuty , kiedy to bramkarz Zorzy nie zdołał bronić rykoszetu ( bramka samobójcza ). Mecz zakończył się wynikiem remisowym , co nie spotkało się z pozytywny przyjęciem zarówno przez kibiców jak i też samych zawodników.

Następny mecz Zorza rozegra ze Stalą Szczecin w Szczecinie o godz.11.00, która w rudzie wiosennej jest na tzw. fali wygrywając 4 mecze w tym z liderem rozgrywek i remisując 3 mecze nie przegrywając żadnego meczu.

Dnia 13 kwietnia 2019 r. Zorza udała się na rozegranie meczu ligowego do lidera rozgrywek Floty Świnoujście. Mecz odbył się o godzinie 16.00 przy chłodnej aurze. Pomimo ambitnej gry, Zorza została pokonana prze Flotę 3:0. Do przerwy był wynik 1:0. W drugiej części meczu Zorza rzuciła się do odrabiania strat, co spowodowało, że szyki obronne zostały rozluźnione i to skrzętnie wykorzystali miejscowi.

W sobotę przed Wielkanocą o godz.13.00 Zorza rozegra w Dobrzanach mecz z Ogniwem Babinek na, który Zarząd MKS serdecznie zaprasza.

Dnia 6 kwietnia 2019 r. o godz.15.00 na Stadionie Miejskim w Dobrzanach odbył się mecz piłkarski o mistrzostwo Klasy Okręgowej Szczecińskiej pomiędzy miejscową Zorzą Dobrzany zajmującą 5 miejsce w tabeli a Iskrą Golczewo, zajmującą 3 miejsce w tabeli - kandydatem do awansu. Mecz jednak zweryfikował ambicje przyjezdnych , ponieważ Zorza pokonała drużynę gości 2:0. Bramki zdobyli Tomasz Piotrowski i Tomasz Antczak .W/g opinii kibiców, mecz na szczycie kolejki podobał się i był godny drużyn zajmujących tak wysokie miejsca w tabeli .

Następny mecz  Zorza rozegra 13.04.2019 o godz.16.00 na wyjeździe, z liderem Flotą Świnoujście.

30 marca o godz.14.00 w sobotni słoneczny dzień, Zorza Dobrzany rozegrała w Łobzie z tamtejszą drużyną Światowid 63 mecz piłki nożnej o mistrzostwo Klasy Okręgowej Szczecińskiej, wygrywając 4:2.

Dla drużyny Zorzy bramki zdobyli: Mateusz Rybka, Kamil Jarząbek x 2 i Tomasz Antczak. Należy wspomnieć, że pierwszą bramkę w meczu zdobył Michał Dutkowski jednak sędzia najpierw wskazał na środek boiska, a następnie odgwizdał faul na bramkarzu, nie uznając prawidłowo zdobytej bramki.

Zapraszamy na kolejny mecz z Iskrą Golczewo, który odbędzie się już 6 kwietnia na Stadionie Miejskim w Dobrzanach!!!