Kalendarz imprez

Relacja z obchodów 65-lecia Zorzy Dobrzany

DODANO: 2019-08-07 07:18:01
Dnia 3.08.2019 r. w na Stadionie Miejskim im. D. Stąpóra w Dobrzanach o godz.10.00
odbył się turniej piłkarski o Puchar Prezesa MKS Zorza Dobrzany zorganizowany okazji 65 lecia istnienia MKS Zorzy Dobrzany.
Turniej uświetniła obecnością Pani Burmistrz Gminy Dobrzany Anna Gibas .
Do turnieju zgłosiło się sześć drużyny, które w drodze losowania podzielono na dwie grupy.
- FC PIŁKARZYKI - drużyna z okolic.
Rozgrywki były prowadzone na dwóch boiskach. W grupach grał każdy z każdym.
W wyniku czego w pierwszej fazie rozgrywek odpadli ISO DACH i Modrzewo.
w pól finale spotkali się drużyna CORONY z PIŁKARZYKAMI a w drugi spotkaniu
półfinałowym TRAMPKARZE z GKS Bełchatów. Zwyciężcami pojedynków zostali TRAMPKARZE i
CORONA, którzy spotkali się w finale. Spotkanie wygrała drużyna TRAMPKARZY,
zaś II miejsce zajęła CORONA W meczy o III miejsce spotkali się PIŁKARZYKI i
GKS Bełchatów. Zwycięsko z tego meczu wyszła drużyna GKSu.
Po zakończeniu rozgrywek nastąpiło wręczenie pucharów, którego dokonał Prezesa Zorzy Dobrzany Dariusz Jagodziński.
Pani Burmistrz wręczyła na ręce Prezesa Zorzy dyplom oraz piłkę meczową.
W trakcie rozgrywek funkcjonował grill, miedzy meczami piłkarze mogli skorzystać z poczęstunku.
Po zakończonych rozgrywkach i wręczonych nagrodach nastąpiła część konsumpcyjna.
Zarząd dziękuje Wszystkim za pomoc w zorganizowaniu turnieju.
tekst i zdjęcie: NM

Dnia 8.06.2019 r. o godz.15.00 odbył się mecz pomiędzy Zorzą Dobrzany a Sokołem Pyrzyce.

Był to ostatni mecz u siebie w sezonie 2018/2019 . Zorza nie dała żadnych szans dla przyjezdnych wygrywając mecz w stosunku 5 : 1 , pomimo braków kadrowych ( kontuzje i sprawy rodzinne ).
Festiwal bramek rozpoczął Tomasz Antczak po  zespołowej akcji. Drugą bramkę zdobył z karnego Dawid Dziewiński podyktowanego za przewinienie w polu karnym . Trzecią bramkę zdobył po samotnym rajdzie Michał Dutkowski ,oddając silny strzał , który ,,przełamał " ręce bramkarzowi. Czwartą bramkę po rajdzie i strzale przy lewym słupku zdobył Tomasz Piotrowski . Piątą bramkę zdobył po dośrodkowaniu z główki pod poprzeczkę  Andrzej Pedrycz .

Ostatni mecz sezonu Zorza zagra na wyjeździe z Jeziorakiem Szczecin , który wyprzedza Zorzę jednym punktem .
Mecz odbędzie się 15.06.2019 r. o godz.15.00. Pierwotnie mecz był planowany na godz. 17.00 ale na wniosek klubów zainteresowanych zmieniono godzinę rozpoczęcia meczu.

tekst i zdjęcia: NM

nożnej o mistrzostwo Klasy Okręgowej Szczecińskie z wice liderem rozgrywek miejscowym Klubem Osiedlowym Iskierką Szczecin.
W pierwszej połowie meczu Zorza posiadała przewagę nad miejscowymi co spowodowało, że po strzale Dawida Dziewińskiego Zorza obieła prowadzenie przy ogólnym zaskoczeniu miejscowych kibiców . To spowodowało, że miejscowi zawodnicy ruszyli do odrabiania strat
i zdobyli wyrównującą bramkę . Przed przerwą zawodnik Zorzy Mateusz Rybka został z faulowany , za co miejscowi zostali ukarani rzutem karnym. Do karnego podszedł sam poszkodowany, który zamienił rzut karny na bramkę . Na przerwę Zorza schodziła z korzystnym wynikiem
2 : 1. Po przerwie zaznaczyła się lekka przewaga miejscowych co sprawiło ,że wynik meczu uległ zmianie na 2 :2 . Następnie mecz się wyrównał.Jedni i drudzy mieli okazje do zdobycia bramek, ale piłka nie znalazła już drogi do siatki.

Następny mecz odbędzie się w Dobrzanach dnia 8.06.2019 r. o godz.15.00 z Sokołem Pyrzyce.

Dnia 25.05.2019 r. o godzinie 15.00 na Stadionie Miejskim im. D. Stąpóra w Dobrzanach rozpoczął się mecz piłki nożnej o mistrzostwo Klasy Okręgowej Szczecińskiej pomiędzy miejscową Zorzą Dobrzany a Białymi Sądowo kandydatem do awansu. Mecz do 13 minuty przebiegał w dość spokojnie kiedy to Zorza przeprowadziła akcję prawą stroną i wyniku dośrodkowania piłkę przejął zawodnik Zorzy Dawid Dziewiński i skierował do bramki Białych. Od tego momentu Zorza uwierzyła, że może uzyskać pozytywny wynik . W 36 min. w znacznej odległości (około 20 m.) od bramki Zorzy zawodnik Białych Gicewicz oddał strzał w kierunku bramki Zorzy, ta po drodze napotkała stopę zawodnika i została podbita do góry w wyniku czego bramkarz Zorzy został przelobowany. Wynik remisowy utrzymał się do przerwy. Po przerwie do 74 min. mecz toczył się z dużym zaangażowaniem obu ekip. W jednej z przeprowadzonych akcji w polu karnym przeciwnika sędzia zawodów dopatrzył się ,,ręki" przeciwnika za co podyktował rzut karny, który to został zamieniony po strzale wykonanym przez Mateusza Rybke na gola.

Po tym golu przyjezdni rzucili się do odrabiania strat , co spowodowało, że Zorza przeprowadzała kontrataki.

Jeden z nich skończył się w doliczonym czasie zdobyciem bramki przez Tomasza Antczaka. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Zorzy 3 : 1 .

Następny mecz odbędzie się w Szczecinie dnia 1.06.2019 r. o godz. 18.00 z Klubem Osiedlowym Iskierką , która to drużyna zajmuje drugie miejsce w rozgrywkach.

Szczecińskiej pomiędzy miejscowym Piastem Chociwel i Zorzą Dobrzany. Mecz zakończył się remisem.
Wszystkie bramki padły przed przerwą. Bramkę dla Zorzy zdobył Andrzej Petrycz a wyrównującą dla Piasta Hiriak.

Następny mecz odbędzie się w Dobrzanach o godz.15.00 z  Białymi Sądów , kandydatem do awansu do IV Ligi.