Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez

Zwycięstwo Zorzy Dobrzany nad Wicherem Brojce

DODANO: 2019-10-07 10:35:47
Dnia 5.10.2019 r. pierwsza drużyna Zorzy Dobrzany udała się na mecz do Trzygłów na rozegranie meczu z drużyną Wicher Brojce , ponieważ z uwagi na intensywne opady deszczu boisko w Brojcach nie nadawało się do rozgrywek.
Mecz rozpoczął się o godzinie 15.00 zgodnie z planem, pod dyktando Zorzy Dobrzany, co odzwierciedla wynik meczu 3 : 1 dla Zorzy. Bramki dla Zorzy zdobył dwie Lavryk i i z karnego Jarząbek .
fragment meczu Zorzy Dobrzany z Wicher Brojce
tekst i zdjęcie: N/M

MKS Zorza Dobrzany informuje,że przy Klubie Piłkarskim Zorza powstała szkółka piłkarska.
Pod nazwą Akademia Piłkarska Miejskiego Klubu Sportowego ,,Zorza " w Dobrzanach.
Koordynatorem i jednocześnie trenerem akademii, jest Pan Marcin Narkun , nauczyciel
wychowania fizycznego w miejscowej Szkole , jednocześnie trener z licencją trenerską UEFA ,,A"
Do szkółki mogą należeć dzieci w wieku od 3 lat do 10 lat .
Zainteresowane osoby prosi się o kontakt z wymienionym trenerem.

W chwili obecnej są stworzone cztery grupy w różnym wieku.
Jedna z grup uczestniczyła dnia 15.09.2019 r  w turnieju w Łobzie .
Grupa ta występuje w turnieju ,,ŻAK" zorganizowanego przez ZZPN Szczecin.
W grupie z Zorzą występują dwie drużyny niezależne od siebie z Węgorzyna ,
jedna pod nazwą ,,Sparta" a druga nowo przyjęta , nazwa nie znana.
,,Remor" Recz i ,,Światowid 63" Łobez.
Planowany wstępnie turniej w Dobrzanach odbędzie się dnia 13.10.2019 r.
Z grup prowadzonych w chwili obecnej można by utworzyć drużynę zdolną do rozgrywek zorganizowanych przez ZZPN Szczecin , lecz nie ma trenera z uprawnieniami który by mógłjeździć z drużyną na turnieje .Turnieje odbywają się w różnych miejscowościach w tych samych terminach.

Tekst: N/M

Dnia 15.09.2019 r. o godz.15.00 na stadionie Miejskim w Dobrzanach odbył się mecz drużyn B Klasowych, powstałych w tym sezonie ,pomiędzy Zorzą II a Unia II Dolice o mistrzostwo B Klasy. W drużynie Zorzy w przeważającej liczbie grali zawodnicy młodzieżowi.
Wynik meczu rozpoczął Grzegorz Gruchała w 20 min. uzyskując prowadzenie drużyny Zorzy II drugi gol w tym meczu zdobył również zawodnik  Zorzy II Hubert Zawadzki dla Unii II, pechowo interweniując we własnym polu karnym ( bramka samobójcza ). Ten wynik remisowy utrzymał się do przerwy.
Po przerwie, widoczna była przewaga Zorzy II , co zostało potwierdzono zdobyciem bramki przez
zawodnika D. Dziewińskiego w 72 min. ustalając wynik meczu na 2 : 1 dla Zorzy II.
fragment meczu Zorzy II Dobrzany a Unią II Dolice
tekst i zdjęcie: N. M.

Dnia 14.09.2019 roku Zorza Dobrzany udała się do Pobierowa gm.Rewal na mecz piłkarski z Wybrzeżem Rewal.Mecz odbył się o godzinie 13.00 na nawierzchni sztucznej przy słonecznej pogodzie, lecz wietrznej. Mecz był prowadzony z lekką przewagą drużyny z Dobrzan , lecz to nie przekładało się na pozytywny wynik ( brak oddanych strzałów ), co uczynili gospodarze w 19 min. meczu zdobywając bramkę. Wynik meczu utrzymywał się do 39 min. kiedy to P.Olejnik wykonywał wolny pośredni z około 25 metra. Strzał uderzony był w światło bramki przeciwnika na tyle silnie, że bramkarz pomimo interwencji odbił piłkę w poprzeczkę swojej bramki i ta odbiła się spadając pod nogi zawodnika Zorzy W.Fiszera, który ,,prezent" zamienił na bramkę. Tak zakończyła się pierwsza połowa meczu. Mecz w drugiej połowie nie zmienił wyniku i mecz zakończył się remisowo 1 :1. Co jest cennym punktem zdobytym na wyjeździe.
zdjęcie przedstawia fragment meczu Zorzy Dobrzany z Wybrzeżem Rewal

z powodu chęci oldbojów  jak i byłych juniorów Zorzy do gry, a którzy nie mogą  na co dzień trenować  systematycznie i grać w pierwszym zespole.
Drużynę zgłoszono do rozgrywek  zorganizowanych przez ZZPN Szczecin , w których występuje jako Zorza II w Klasie ,,B" grupa 4.

Inauguracja rozgrywek nastąpiła dnia 1.09.2019 r. o godz.15.00 w Dobrzanach .Zorza II podejmowała Grom Płonno solidną drużynę ,,B" Klasową. Zorza II wygrała ten mecz 2 : 1 . Bramki dla Zorzy II zdobył młodzieżowiec  M.Ziółkowski .

Dnia 8.09.2019 r. na wyjeździe  Zorza II spotkała się w Rogowie z tamtejszą drużyną Dęby  o godz.14.00 . Mecz zakończył się remisem 1:1
dla Zorzy II wpadła bramka samobójcza.

Następny mecz odbędzie się w Dobrzanach na Stadionie Miejskim dnia 15.09.2019 r. godz.15.00 z Unią II Dolice.
fragment meczu
tekst i zdjęcie: N.M.

Dnia 24.08.2019 r. o godz. 15.00 w Dobrzanach , odbył się mecz pomiędzy Zorzą Dobrzany a Polonią Płoty w pierwszej części meczu Zorza przeważała , ale nie uwidoczniła tego zdobyciem bramki.W drugiej części do głosu doszła drużyna gości ,która zdobyła dwie bramki jedną  z tzw. spalonego. Drużyna w nowym sezonie ma problemy kadrowe.
Po dobrym wyniku osiągniętym przez naszą drużynę na wiosnę, znaczna część czołowych zawodników zmieniła barwy klubowe, zachęcona korzystniejszymi stypendiami. Do tego należy dołożyć absencje chorobowe trzech czołowych zawodników co daje nam obraz obecnej drużyny. Do pozytywów tej sytuacji należy zaliczyć powrót trzech zawodników w wieku juniorskim z Błękitnych Stargard, którzy brali udział w rozgrywkach ligowych.

Dnia 31.08.2019 r. Zorza Dobrzany udała się na rozegranie meczu piłkarskiego do Mewy Resko . Gdzie o godzinie 14.00 w upale rozegrano mecz piłkarski. Zorza Dobrzany po dobrym początku wyszła na prowadzenie w stosunku 2 : 0, ale przed przerwą zawodnik z Reska ustalił wynik na 2 : 1. Bramki dla Zorzy zdobyli T. Piotrowski a drugą A. Lavryk. Druga połowa meczu była wyrównana ale w zamieszaniu podbramkowym został przez Mewę zdobyty gol i w stosunku 2 : 2 zakończył się ten mecz.
Był to zdobyty pierwszy punkt w tych rozgrywkach .

Dnia 7.09.2019 r. o godz.15.00 Zorza gościła Światowid Łobez , która to drużyna na jesień nie zdobyła żadnego punktu.
Mecz był wyrównanym widowiskiem na trzy minuty przed przerwą T. Piotrowski zdobył prowadzenie dla Zorzy. W drugiej części meczu
był to mecz typowej walki, raz jedni raz drudzy atakowali bramki przeciwników , ale wynik nie uległ zmianie .Zorza zdobyła kolejne punkty , tym razem trzy . Nadmienić trzeba ,że w tym meczu po przerwie chorobowej - kontuzja prawej kostki  - 72 min. wszedł D.Dziewiński.