Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


APEL DO MIESZKAŃCÓW GIMNY DOBRZANY „Zamień PIT na lepszy byt! Płać podatki tu, gdzie mieszkasz”

DODANO: 2019-01-31 07:36:38

Szanowni Mieszkańcy Gminy Dobrzany,

Jeżeli mieszkacie na terenie gminy Dobrzany, a zameldowani jesteście na terenie innej gminy wskażcie w rocznym zeznaniu podatkowym PIT Gminę Dobrzany jako miejsce swojego zamieszkania.

Gmina jest bogata bogactwem swoich mieszkańców!

Pieniądze z podatku dochodowego od osób fizycznych, czyli z rozliczeń rocznych w PIT, trafiają w około 38 proc. do budżetu gminy, w której mieszkasz. Te pieniądze można przeznaczyć na kształtowanie najbliższego Ci otoczenia i finansowanie usług publicznych, z których na co dzień korzystasz. W 2018 roku była to kwota ponad 2 mln złotych. Ta kwota może być znacznie wyższa - zależy to tylko od Państwa dobrej woli.

Dlatego apelujemy!

Jeżeli na dzień 31 grudnia 2018 roku mieszkaliście na terenie Gminy Dobrzany (a nie jesteście tutaj zameldowani), to prosimy o wskazanie faktycznego miejsca zamieszkania w Gminie Dobrzany w rocznym rozliczeniu podatku dochodowego (PIT).

Jak to zrobić:

Należy wskazać w zeznaniu rocznym PIT, jako miejsce zamieszkania: Gminę Dobrzany, a jako właściwy Urząd Skarbowy – Urząd Skarbowy w Stargardzie ul. Towarowa 15, 73-110 Stargard.

„TU MIESZKAM TU PŁACĘ PODATKI”

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Przekaż 1% w Dobrzanachw Dobrzanach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy