Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


Spektakle profilaktyczno-edukacyjne "Nygusek” i "Narkoman”

DODANO: 2019-04-09 08:57:24

W dniu 4 kwietnia 2019 r. na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach zostały zrealizowane kolejne założenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Dobrzany na 2019 r. Aktorzy Teatru Króla z Łodzi zaprezentowali dwa spektakle profilaktyczno-edukacyjne. 

 

Pierwszy ,,Nygusek” skupiał najmłodszą grupę wiekową, począwszy od przedszkola, a kończąc na III klasie Szkoły Podstawowej. Przezabawne sytuacje bohaterów pokazują dzieciom jak kłamstwo nie popłaca, a lenistwo doprowadza do zepsucia oraz braku serca dla innych oraz jakie substancje mogą zaszkodzić zdrowiu. Piękne kostiumy i dekoracje dopełniły wspaniałą atmosferę i wprowadziły uczestników w świat baśni.

Drugi spektakl pt. ,,Narkoman” skupiał się na uczniach klas IV- VIII Szkoły Podstawowej i III kl. Gimnazjum. Głównym celem widowiska było uświadomienie uczniom jak łatwo można zniszczyć sobie życie poprzez zażywanie narkotyków oraz spożywanie alkoholu. Obrazowe przedstawienie problemu uruchomiło wyobraźnię widza, zachęciło do refleksji, jak również stało się świetnym punktem wyjścia do rozmowy na lekcjach wychowawczych.

 

Galeria zdjęć

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Narodowy Spis Powszechny

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Przekaż 1% w Dobrzanachw Dobrzanach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy