Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


Spotkanie wigilijne

DODANO: 2013-01-18 10:34:34

W dniu 16 grudnia 2012 roku Urząd Miejski w Dobrzanach wraz
z Parafialnym Zespołem Caritas zorganizował spotkanie dla niepełnosprawnych oraz starszych samotnych osób.  Spotkanie, które zostało przygotowane przez kuchnię Wiesławy Augustyn, odbyło się stołówce szkolnej. Wzięło w nim udział ok. 100 osób, Warto dodać, że spotkanie dofinansowane zostało z promocji „Jedz ryby, będziesz zdrów” oraz w ramach działań środowiskowych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, projektu systemowego pod nazwą „Integracja społeczna w powiecie stargardzkim”.

Po przywitaniu wszystkich przez burmistrza Jana Prościaka oraz wiceprzewodniczącą dobrzańskiego  Caritas-Irenę Drozdowską,  w  pierwszej  części spotkania, po modlitwie dzieci z TPD pod kierunkiem Pani Marioli Misiek,  zaprezentowały  "Jasełka", a także odśpiewano kolędy i pastorałki. Chętnie do śpiewu przyłączyli się uczestnicy spotkania, którzy podzielili się opłatkiem. Wszyscy w radosnym nastroju składali życzenia świąteczne, integrując się wzajemnie. Uroczystym uwieńczeniem wigilii był występ chóru "Apasjonata", który zaśpiewał zarówno nowe, jak i znane kolędy. Wszyscy po skosztowaniu wigilijnych potraw spotkali się z przybyłym św. Mikołajem, który obdarował atrakcyjnymi prezentami. Wolontariusze Caritasu wspomagali obsługę, rozdawali słodkie upominki. Niedzielny, przedświąteczny, radosny nastrój zwiastował zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Narodowy Spis Powszechny

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Przekaż 1% w Dobrzanachw Dobrzanach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy