Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W DOBRZANACH

DODANO: 2017-11-15 07:57:54

Tegoroczne gminne obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się w dniu 10 listopada „Wieczornicą” zorganizowaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dobrzanach. Licznie obecnym gościom w repertuarze przedstawiono patriotyczne wiersze i pieśni zaprezentowane przez dzieci i młodzież oraz zespół „Biesiada” z Szadzka.

Nazajutrz, 11 listopada odbyła się uroczysta liturgia w intencji za ojczyznę w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Dobrzanach. Nabożeństwo koncelebrowane przez ks. Proboszcza Rafała Sorkowicza uświetnił udział chóru „Apasjonata” oraz reprezentacja uczniów wraz z pocztem sztandarowym Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach.

Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości w części artystycznej odbył się w kościele a zaprezentowany został przez Zespół Parafialny „Mikael”, „Aniołki” czyli Schola Dziecięca w Dobrzanach oraz podopiecznych z placówek wsparcia dziennego z terenu Gminy Dobrzany. W dalszym ciągu uroczystości po zakończeniu oficjalnej części Burmistrz Dobrzan zaprosiła wszystkich uczestników na tradycyjnie już przygotowany poczęstunek, który w tym roku zorganizowany został dzięki uprzejmości księdza Proboszcza na parafialnej plebanii. Dla mieszkańców przygotowano śpiewniki, z których zgromadzeni w ciepłej atmosferze wspólnie śpiewali najpopularniejsze pieśni patriotyczne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości, występującym dzieciom i młodzieży, zespołom wraz z ich opiekunami oraz Partnerom zaangażowanym w organizację obchodów rocznicy Święta Niepodległości w Dobrzanach.

Galeria zdjęć

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy